Bp Wętkowski do pielgrzymów w Turku: pielgrzymowanie jest czasem wsłuchiwania się w głos Boga

8 sierpnia 2022 r., tekst i foto: ks. ŁP

„Posłani w pokoju Chrystusa” – to tegoroczne hasło, które towarzyszy pątnikom diecezji włocławskiej pielgrzymującym do Częstochowy. Tradycyjnie, 8 sierpnia, we wspomnienie św. Dominika, w parafii pw. św. Barbary w Turku sprawowana była uroczysta Eucharystia dla pielgrzymów z Turku i Konina, którzy 13 sierpnia dotrą na Jasną Górę. Mszy św. przewodniczył bp Krzysztof Wętkowski, który również wygłosił okolicznościową homilię.

W homilii Ksiądz Biskup podkreślił, że czas spędzony na pielgrzymkowym szlaku jest czasem wsłuchiwania się w głos Pana Boga. Słowa te były nawiązaniem do czytania z dnia z Księgi Ezechiela, kiedy to Pan przemówił do kapłana Ezechiela. W dalszej części kaznodzieja podkreślił rolę jaką w życiu każdego człowieka odgrywa wolność.

Przed końcowym błogosławieństwem wyrazy swojej wdzięczności w imieniu pielgrzymów skierował do księdza biskupa ks. Konrad Dreszler, kierownik pielgrzymki tureckiej prosząc jednocześnie od udzielenie pasterskiego błogosławieństwa na czas pielgrzymowania.

W tym roku z grupą zieloną z Turku na pątniczy szlak wyruszyło około 170 pielgrzymów.