Bp Wętkowski apeluje o modlitwę w intencji powołań za wstawiennictwem bł. kard. Wyszyńskiego


14 października 2021 r., ks. AT

Bp Wętkowski apeluje o modlitwę w intencji powołań za wstawiennictwem bł. kard. Wyszyńskiego

W nawiązaniu do listów i apeli biskupa seniora Wiesława Meringa kierowanych do diecezjan o modlitwę w intencji powołań, biskup włocławski Krzysztof Wętkowski zachęca do włączenia się we wspólne błaganie o nowe, liczne i święte powołania do służby kapłańskiej.
 
Podczas inauguracji roku akademickiego Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku uczelnia otrzymała imię Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. W dekrecie ogłaszającym ten fakt czytamy m.in.: „niech święte życie błogosławionego Prymasa będzie dla całej Wspólnoty seminaryjnej zachętą do systematycznej i wytrwałej pracy formacyjnej, a także inspiracją do ciągłego wzrastania w świętości. Jego głębokie nauczanie niech rozświetla zawiłe sprawy obecnych czasów, a wstawiennictwo niech wyprasza nowe i święte powołania kapłańskie dla naszej Diecezji”.
 
Przygotowana została też modlitwa o powołania za wstawiennictwem bł. kard. Stefana Wyszyńskiego:
 
Błogosławiony kardynale Stefanie Wyszyński, Twojej szczególnej opiece polecamy nasze włocławskie seminarium, w którym dorastałeś do kapłaństwa, a następnie formowałeś kolejne pokolenia prezbiterów. Wstawiaj się za młodymi ludźmi, pomagaj im otwierać serce na głos Bożego powołania, aby odważnie podążając drogami wiary, nadziei i miłości, potrafili służyć bliźnim i w ten sposób naśladowali Najwyższego Kapłana, Jezusa Chrystusa, który żyje i króluje z Bogiem Ojcem w jedności Ducha Świętego, przez wszystkie wieki wieków. Amen.
 
Obrazki z tekstem modlitwy zostaną w niedługim czasie przesłane do parafii. Jest ona przeznaczona do prywatnego odmawiania. Ksiądz biskup zachęca do włączenia się w modlitwę wspólnoty działające w parafiach oraz wszystkich ludzi dobrej woli.