Biskup Włocławski w liście pasterskim: „rodziny Bogiem silne są drogą do świętości”

8 maja 2022 r., ks. AT

„Módlcie się za swoich duszpasterzy, a przez wstawiennictwo bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, prezbitera naszej diecezji, módlmy się o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej. Módlmy się również o świętość rodzin; bo przecież one są pierwszymi szkołami życia, wiary, modlitwy. One są pierwszymi seminariami, w których kiełkują i dojrzewają powołania kapłańskie i zakonne. Rodziny Bogiem silne są też drogą do świętości” napisał biskup diecezjalny Krzysztof Wętkowski w liście pasterskim na Niedzielę Dobrego Pasterza, 8 maja br.

W liście nie zabrakło również zapowiedzi zbliżających się wydarzeń w życiu diecezji: Nawiedzenia Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej i Jubileuszu 900-lecia Diecezji Włocławskiej.

List przeznaczony jest do odczytania w Czwartą Niedzielę Wielkanocną, 8 maja br., w ramach homilii, na wszystkich Mszach św.

Pełna treść listu poniżej, w pliku do pobrania.