Rekolekcje Wspólnoty Tradycji Katolickiej

27 marca 2021 r.

Rekolekcje Wspólnoty Tradycji Katolickiej

W dniach 26-27 marca 2021 r. w parafii św. Stanisława BM we Włocławku Wspólnota Tradycji Katolickiej przeżywała swoje rekolekcje, które poprowadził ks. Grzegorz Śniadoch z Instytutu Dobrego Pasterza.

Rekolekcje rozpoczęły się Mszą św. w formie śpiewanej. Wspólnota asystowała śpiewem i posługą przy parafialnej drodze krzyżowej prowadzonej przez ks. bp. Wiesława Meringa - wybrzmiały staropolskie pieśni, sekwencja "Stabat Mater" i hymn "Crux fidelis".

Po nabożeństwie Ksiądz Biskup udzielił wspólnocie błogosławieństwa w języku łacińskim. Następnie obecni wysłuchali nauk rekolekcyjnych głoszonych w sali parafialnej. Ksiądz rekolekcjonista mówił o istocie medytacji Męki Pańskiej w rozwoju duchowym. Przytoczył przykład św. Ojca Pio z Pietrelciny, który bardzo cenił sobie tą praktykę duchową, a wręcz nakazywał ją przy spowiedzi.

Punktem kulminacyjnym rekolekcji była Msza Święta w formie uroczystej z asystą wyższą, sprawowana dnia następnego - pierwsza we Włocławku od ponad sześćdziesięciu lat. Celebrował ją ksiądz Grzegorz Śniadoch IBP, posługę diakona i subdiakona sprawowali: ks. Jarosław Szpolorowski i ks. Bartłomiej Pyka. Wybrzmiał też chorał gregoriański i prastare pieśni pasyjne.

Wspólnota Tradycji Katolickiej we Włocławku czuje się umocniona podniosłą Liturgią, nabożną nauką i pasterskim błogosławieństwem biskupa ordynariusza.