Narodowa Pielgrzymka do Rzymu z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II - odwołana

12 marca 2020 r.

W związku z sytuacją zagrożenia koronawirusem zostaje odwołana Narodowa Pielgrzymka do Rzymu z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II – zdecydowała w czwartek Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski.

Pielgrzymka miała się odbyć 17 maja i być wyrazem wdzięczności Bogu za życie i pontyfikat papieża Polaka. Jej jedynym wspólnym punktem dla wszystkich wiernych miało być uczestnictwo w Mszy Św. pod przewodnictwem papieża Franciszka. Polscy wierni mieli także się modlić przy grobie św. Jana Pawła II w bazylice św. Piotra.

W związku z powyższym, ks. bp Wiesław Mering zdecydował o przesunięciu na październik pielgrzymki jubileuszowej i zorganizowanie jej w wymiarze diecezjalnym. W jej organizację włącza się Biuro Pielgrzymkowe Caritas.

O udział w pielgrzymce apelował biskup włocławski Wiesław Mering. W kościołach diecezji już 29 grudnia 2019 r. odczytana została odezwa zachęcająca kapłanów, osoby zakonne i wiernych świeckich Diecezji Włocławskiej do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, który miał być „gestem wdzięczności Bogu za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II”.