Msza św. i koncert w kościele św. Wojciecha w Koninie (zaproszenie)

14 stycznia 2019 r.

Msza św. i koncert w kościele św. Wojciecha w Koninie (zaproszenie)

W ostatnią niedzielę miesiąca, 27 stycznia o godz. 18.00, w kościele św. Wojciecha w Koninie sprawowana będzie Msza św. „trzeźwościowa”, której przewodniczyć będzie ks. Paweł Śmigiel. diecezjalny duszpasterz trzeźwości. Po Eucharystii organizatorzy projektu „Trzeźwienie przez kulturę” zapraszają do auli pod plebanię na recital Piotra Selima i Hanny Lewandowskiej zatytułowany „Specjalista od wzruszeń”.

Piotr Selim to pianista, kompozytor, wokalista, aranżer, doktor. Laureat kilkunastu festiwali piosenki autorskiej poetyckiej. Od początku związany z  zespołem Lubelska Federacja Bardów. Na stałe współpracuje z autorką tekstów Hanną Lewandowską. Ich wspólny dorobek to ponad 200 piosenek. Kompozycje zaproszonego artysty rozbrzmiewały w wielu salach koncertowych Polski i świata, m.in. w Londynie, Wiedniu, Nowym Jorku, Dublinie, Buenos Aires, Paryżu czy Lwowie. Wykonywane były również z towarzyszeniem Chórów i orkiestr symfonicznych!

Piotr Selim jest także autorem kantaty „Z ziemi wiernej” skomponowanej na chóry, solistów, lektora i orkiestrą symfoniczną, a wykonanej z okazji 25 rocznicy wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Polsce.

W Koninie Piotr Selim wystąpi z Hanną Lewandowską, której literackie narracje będą dopełnieniem recitalu muzyka.

Anna Wysocka
Tygodnik „Adalbertus”