Koronawirus zmienia plany w kalendarzu diecezjalnym

18 października 2020 r.

Koronawirus zmienia plany w kalendarzu diecezjalnym

Wprowadzenie tzw. stref czerwonych, które objęły powiaty na terenie diecezji, w tym Włocławek, oraz nowe obostrzenia, co do uczestnictwa w wydarzeniach liturgicznych w świątyniach, wpłynęły na zmianę planów w kalendarzu diecezjalnym.

Odwołana została uroczysta inauguracja roku akademickiego w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku, planowana na środę 21 października.

Księża Biskupi odwołują niektóre zaplanowane bierzmowania i inne uroczystości w parafiach, bądź modyfikują ich przebieg.

Nie odbędzie się też coroczny koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Filharmonii Narodowej, planowany na 8 listopada, który wraz z ANWIL S.A. dla mieszkańców Włocławka już po raz trzeci przygotowuje Kuria Diecezjalna. W tym roku zabrzmieć miały Kantaty Jana Sebastiana Bacha. Również i w tym wypadku, nowy termin zostanie ustalony, gdy zmieni się sytuacja epidemiczna w kraju.

Wczoraj informowaliśmy, że z powodu wykrycia wirusa u proboszcza parafii Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku odwołane zostały również uroczystości 36. rocznicy śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki planowane na 18 października.