Galew: Biskup Włocławski przewodniczył uroczystościom jubileuszowym szkoły podstawowej

25 listopada 2020 r., tekst: ks. MSz; foto. MG

23 listopada br. w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Galewie, ks. bp Wiesław Mering przewodniczył uroczystościom jubileuszu 100-lecia istnienia tamtejszej szkoły podstawowej.

Uroczystość rozpoczęła wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której, zgromadzeni w kościele i łączący się duchowo wierni, modlili się Koronką do Przemienienia Pańskiego i - wspólnie z Księdzem Biskupem, Księdzem Dziekanem i Księdzem Kustoszem - zawierzyli parafię i diecezję Jezusowi Przemienionemu.

Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem, ks. kan. Jacek Buda, proboszcz miejscowej parafii i kustosz sanktuarium, wyraził wdzięczność Pasterzowi Diecezji za przewodniczenie nabożeństwu i przypomniał zasadnicze treści roku jubileuszowego przeżywanego w galewskiej świątyni, a przedstawiciele wspólnoty parafialnej wskazali na liczne dzieła duchowe i społeczne, podejmowane w ramach jubileuszu istnienia parafii.

Następnie Wioletta Bukowska, wicedyrektor szkoły, przedstawiła bogatą historię oświatowej placówki, dziękując wszystkim, którzy ją organizowali i tworzą.

Spotkanie zwieńczyło słowo Biskupa Diecezjalnego, który pogratulował Księdzu Kustoszowi zorganizowania niezwykłego święta, wzorowej współpracy parafii i szkoły oraz wszystkich dzieł, których - wspólnie z parafianami - dokonuje. Ksiądz Biskup Mering złożył także gratulacje szkole z racji obchodzonego jubileuszu i podzielił się wspomnieniami ze swoich szkolnych lat.