Dyrektor Chóru Filharmonii Narodowej dziękuje Biskupowi Włocławskiemu i Kanclerzowi Kurii

28 października 2019 r.

„Pragnę złożyć na ręce Waszej Ekscelencji najserdeczniejsze podziękowania za niezwykłą gościnność, wyjątkową życzliwość i wspaniałą organizację koncertu” – napisał w liście do ks. bp. Wiesława Alojzego Meringa Bartosz Michałowski, dyrektor Chóru Filharmonii Narodowej. Wyraził szczególną wdzięczność za piękne słowa, które Pasterz Diecezji skierował do wykonawców i słuchaczy.

W podobnym tonie uznania za „wspaniałą organizację koncertu w katedrze włocławskiej” dyrektor Michałowski skierował list do ks. prał. Artura Niemiry, kanclerza Kurii, który był pomysłodawcą i bezpośrednim organizatorem tego wydarzenia. „Chciałbym szczególnie podziękować Księdzu Kanclerzowi za okazywaną nam niezmiennie życzliwość, pomoc oraz profesjonalizm w każdym szczególe organizacji tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Mamy głęboką nadzieję, że zapoczątkowana ubiegłorocznym koncertem z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości współpracą pomiędzy Kurią Diecezjalną Włocławską a Filharmonią Narodową zaowocuje w przyszłości kolejnymi niezapomnianymi projektami o najwyższym poziomie artystycznym” - napisał dyrektor Chóru Filharmonii Narodowej i dyrygent oratorium "Mesjasz" we włocławskiej katedrze.

Koncert, do którego nawiązuje autor listu, miał miejsce 13 października br. i stanowił zwieńczenie głównych obchodów jubileuszu 450-lecia istnienia Włocławskiego Seminarium.

Poniżej treść listu przesłanego do ks. bp. Wiesława Meringa.