Bp Mering na Wielkanoc: nasze chrześcijaństwo bez śmierci i zmartwychwstania Chrystusa byłoby pustką

21 kwietnia 2019 r.

„Całe nasze chrześcijaństwo bez śmierci i powstania z martwych Chrystusa byłoby prawdziwie pustą przestrzenią prowadzącą nas donikąd” – napisał w życzeniach na Wielkanoc do wiernych diecezji biskup włocławski Wiesław Mering. Słowo odczytywane jest w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego we wszystkich kościołach diecezji.

Bp Mering apelował, byśmy nie pozwolili „odebrać sobie tej perspektywy, tej nadziei, bez której ginie sens naszego życia. Chrystus, nasz Pan, jest Skałą, na której możemy budować wszystko, co piękne, szlachetne i dobre. Mało jest Jezusa w naszym życiu społecznym, rodzinnym i osobistym, dlatego przypominając sobie Jego zmartwychwstanie spróbujmy nawrócić wszystkie nurty tworzące naszą egzystencję ku Pełni, do której zaprasza”.

Hierarcha złożył diecezjanom życzenia „płynące z głębokiej wiary, że tylko w Chrystusie i razem z Nim odnajdziemy najgłębszy sens naszego ludzkiego istnienia”. Życzył, by Święta Wielkanocne stały się okazją do bycia z najbliższymi i radosnego przeżywania zwycięstwa Chrystusa. „Niech będą umocnieniem najpiękniejszych więzi między nami a Zmartwychwstałym oraz pomiędzy nami samymi. To właśnie stanie się pierwszym pięknym owocem Paschy Jezusa i najpiękniejszym darem, który jako chrześcijanie wnosimy w świat” – apelował Biskup Włocławski.

Przypomniał także o przygotowaniach do jubileuszu 450-lecia istnienia Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. „Byliśmy, dosłownie, jedną z pierwszych polskich diecezji, która podjęła troskę Soboru Trydenckiego o właściwe przygotowanie kadr duchowieństwa do pracy duszpasterskiej. I diecezja zdała ten egzamin. (…) Pamiętajmy zatem o naszym jubileuszu, cieszmy się nim, bądźmy z niego dumni i polecajmy Bogu jedną z najważniejszych spraw Kościoła: powołania kapłańskie” – napisał do wiernych bp Mering.