Bp Gębicki do młodzieży w Kramsku: „prawdziwy świadek Chrystusa nie wstydzi się swojej wiary”

11 czerwca 2020 r., Mateusz Kozłowski

10 czerwca ksiądz biskup Stanisław Gębicki przybył do parafii św. Stanisława BM w Kramsku, by udzielić sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej kilkudziesięciu młodym ludziom.

Witając Dostojnego Gościa w parafialnej świątyni, ks. prał. Sławomir Kasprzak zaznaczył, iż uczniowie klas VIII przyjmują sakrament dojrzałości chrześcijańskiej w wyjątkowych okolicznościach do których należy światowa pandemia koronawirusa.

Mszę św. z Księdzem Biskupem koncelebrowali: ks. Zbigniew Łukasik, dyrektor Muzeum Diecezjalnego we Włocławku oraz ks. prał. Sławomir Kasprzak, proboszcz kramskiej wspólnoty parafialnej.

W okolicznościowej homilii Sufragan Włocławski szczególną uwagę młodych ludzi skierował na fakt, iż: „prawdziwy świadek Chrystusa nie wstydzi się swojej wiary gdziekolwiek się znajdzie; nie wstydzi się przyznać, że chodzi co niedzielę do Kościoła na Mszę Świętą. Prawdziwy świadek Chrystusa swoją wiarę potrafi zamienić również na język Miłości, a więc przebaczyć krzywdy bo po tym właśnie poznaje się człowieka wierzącego”

Po homilii 63 młodych ludzi zostało naznaczonych niezatartym znamieniem  Ducha Świętego.

W dalszej części uroczystej liturgii, młodzież przygotowała modlitwę wiernych i procesję z darami, wśród których nie zabrakło Krzyży, tradycyjnego bochna chleba, owoców, chleba eucharystycznego oraz wody i wina.

Na zakończenie uroczystości, nowo bierzmowani podziękowali wszystkim,  którzy pomogli im przygotować się do tego dnia. Na pamiątkę przyjęcia sakramentu bierzmowania młodzi ludzie otrzymali krzyże poświęcone przez Księdza Biskupa oraz książkę o kardynale Wyszyńskim. Nie zabrakło również pamiątkowego zdjęcia.