Diecezjalna Pielgrzymka młodzieży z III klas gimnazjum i VIII klas szkoły podstawowej, Licheń

27 września 2018 r
Diecezjalna Pielgrzymka młodzieży z III klas gimnazjum i VIII klas szkoły podstawowej do Lichenia (zapowiedź)

„Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” (Dz 2,4).

27 września 2018 r. (czwartek)

9.00-10.30  Rejestracja grup przed głównymi schodami bazyliki, (w razie złej pogody – bazylika pod schodami bazyliki, obok BOP)

9.30  Zawiązanie wspólnoty i powitanie przybyłych grup (amfiteatr pod dzwonami)

10.00–11.00 Ewangelizacja przy dzwonnicy prowadzona przez o. Rafała Krauze MIC (amfiteatr pod dzwonami)

11.15 Katecheza o Sakramencie Pokuty (okazja do spowiedzi; nawa główna bazyliki)

12.00 Eucharystia w bazylice - przewodniczy  J. E. Ks. Bp Wiesław Mering (homilia o. Rafał Krauze MIC)

14.00  Wspólna agapa (obiad przy dzwonnicy) i zakończenie spotkania

oprawa muzyczna liturgii – zespół Jordan ze Zduńskiej Woli
liturgia Słowa i modlitwa zawierzenia – św. Urszuli w Sieradzu
modlitwa Powszechna i podziękowanie Ks. Biskupowi – Kazimierz Biskupi
komentarze do liturgii i procesja z darami – Piotrków Kujawski
asysta liturgiczna – Diecezjalna Asysta Ministrantów

Zamówienia pamiątkowych „dziesiątek” różańca św. dla uczestników pielgrzymki (w cenie 2 zł za sztukę), należy składać w sekretariacie Wydziału Duszpasterskiego Kurii Włocławskiej w godz. 9:00-14:00 (p. Hanna Krzemieniewska tel. 518014513).

ks. Michał Krygier

Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Włocławskiej